AMWL 2016/2017 w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc kobiet i mężczyzn
Grudzień
4
2016

Za nami kolejne zawody z cyklu Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Dziś studenci wzięli udział w zmaganiach w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc.

Wśród kobiet w kategorii open z wynikiem 22 powtórzeń zwyciężyła Katarzyna Kazek (UMCS). Drugie miejsce zajęła Natalia Jurczak (UP Lublin), wyciskając 18 razy sztangę. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Katarzyna Tereszkiewicz (KUL) z wynikiem 17 powtórzeń.

W kategorii mężczyzn do 83 kg najlepszy okazał się Vladyslaw Bryk z UMCS, uzyskując wynik 102 powtórzeń. Tuż za nim uplasował się jego klubowy kolega Vitaliy Smygur, podnosząc sztangę 95 razy. Brązowy medal, dzięki 94 powtórzeniom, przypadł Adamowi Różanowskiemu z PSW Biała Podlaska.

W kategorii mężczyzn powyżej 83 kg złoty medal wywalczył Konrad Kawala (UP Lublin), wyciskając sztangę 64 razy. Na drugim stopniu podium uplasował się, również reprezentant UP Lublin, Marcin Kiewlak, uzyskując wynik 61 powtórzeń. Taki sam rezultat osiągnął Maciej Strzelecki z WSEI, jednak wyższa waga ciała zadecydowała o tym, że musiał zadowolić się "brązem".

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!